Bilgisayar teknolojisi ile  tanışmam 1994 yılına kadar uzanır. Onun öncesinde köyümüzde kendi halimizde hayat yaşardık. Lise dönemimde Elektrik okurken gerçek mana da Bilgisayar dediğimiz Z80 ler ile tanışmış oldum. GW Basic ile üç beş satır kod yazmaktan başka birşey değildi yaptığımız. Peki ya sonra ne oldu? Bilgisayar Yazılım bölümü ile Lise ve Bilgisayar Programcılığı ile yüksekokul sonra Bilgisayar Mühendisliği ile de üniversite hayallerimi gerçekleştirmiş olduk.

Tecrübe ve Deneyim ise Meb ilçe okul müdürlerine  Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile hizmet içi eğitim semineri adı altında Bilgisayar dersleri ile başladı. Gerçi okul hayatım boyunca hep öğretmeyi sevdim. Sonrasında Halk Eğitim Merkezleri ile Bilgisayar dersleri verirken Kosova’da ve oradaki Türk kardeşlerimize bilgisayar öğretmek adına kısa bir süre orada Bilgisayar dersleri vermeye devam ettim. Dönüş Sonrası  askerlik ve Ticari bir firmada Satış danışmanı olarak bir yıl çalıştıktan sonra tekrar eski mesleğime Bilgisayar Öğretmenliğine geri döndüm.

Bana göre uzun ancak bir ömür içinde kısa sayılabilecek bir süre, yaklaşık 10 yıl Bildil Eğitim Merkezi bünyesinde bilgisayar dersleri verdim. Bu süre zarfında çeşitli kurumlara aşağıda belirteceğim dallarda eğitim verdim.

  • Bilgisayar İşletmenliği (Microsoft Windows, Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Access, Publisher)
  • Bilgisayar Programcılığı (Microsoft Visual Basic)
  • Web Programcılığı (ASP.Net, Microsoft Visual Studio üzerinde Visual Basic ile)

Ayrıca Zirve Yazılım ile;

  • Zirve yazılım Ön Muhasebe (Stok, Cari, Fatura, Çek-Senet, Kasa, Banka, Gelir-Gider, Döviz)
  • Zirve Yazılım Finansman ( Muhasebe ile Ön Muhasebe Entegrasyonu)
  • Zirve Yazılım E-Fatura Uygulamaları
  • Zirve Yazılım E-defter Uygulamaları